Oman ilk intiba


-->
11 Ekim 2009
Allahımmmm
Bu ne kokuuu??? Enteresan bir kokuyla karşı karşıyayız, yoğun tütsü desem yeridir, Çağrı et kokusuna benzetiyor (kasap diyelim), özellikle de kapalı mekanlarda (örneğin asansör) artıyor, ancak kendisi yoğun mu yoğun bir tütsü kokusu.
Dışarısı yanıyor, iç mekanlarsa donuyor (bana bu kısmıyla Miami'yi anımsattı), hatta yolların genişliği, yaşayanların azlığı da keza aynı.
Gördüğüm diğer müslüman ülkeleri gibi değil, evet müslümanlar, erkekler beyaz elbise hatunlarsa kara çarşaf giyiyor, bense keten pantolon ve bir bluz :) Böyle çok güzel okulda yürürken erkek öğrenciler kenara kenara çekiliyor, prenses gibi geçiyorsun ortalarından.
Yalnız bir sıcak bir soğuk bünyeyi bozacak gibi, bir odada abartmıyorum dört tarafta klima var, lan bu adamlar dünyanın elektriğini tüketiyolar be, bir de biz Türkiye'de yok gece yatarken televizyonu kumandadan değil düğmesinden kapatalım filan gibi küçük hesapların peşindeyiz.
İki gün sonra derse girecekmişim. İşin en enteresan yanı ise teorik ders anlatacağım bir tane, artık ne anlıyorsam :) bir de freehand drawing dediler, orda dedim bi durun, saçmalamayın, ben kim hand drawing kim. Ama sanırım benden de daha yetkini yok bu konuda.
Kimle konuşsam 'oooo we were waiting for you Yasmin...' diye söze başlıyor, Çağrı bu durumu Lost'a benzetti (sanki John Lock uz anasını satayım da tüm müridlerim gelişimi bekliyor), değişik bi durum. Göreceğiz.
Bugün ev bakmaya gittik, burada küçük ev diye birşey yok (hani ev büyük olsun da gelir kalırız diyenler vardı), burada ev yok, maşallah saray kiralıyorlar, ya bi eve gittik, böyle nasıl desem, bir dönüm üzerine kurulu, bahçeli, müstakil, (bahçe dediğim taş tabi, taş üstüne taş burası, yeşillik çok az), dört oda dört de banyo (evet evet 4 banyo, erkekler burda 4 karı alabiliyolar ya ondan heralde, her odada bir karı bir banyo felan...), bunu bu şekilde dile de getirmiyolar tabi, 'we need a smaller one' diyip çıktık artık napıcan..
Ev bulmamız gerek, şimdi oteldeyiz (haaa bi de tabi adamların 12 ile 5 arası çalışmadıklarını söylemeliyim, her yer kapalı, siesta yapıyolar, İspanyollara şaşmıştık 2 saat siesta mı olur diye Umman'da 5 saat siesta abicim) sonra da akşam 9a kadar filan açık. Henüz ney ne zaman açık kapalı çözemedim.
Şimdilik böyle,

Yorumlar

En çok okunanlar

Isim Konusu

Melbourne Gerçekleri Volume 1

KIRKINI ÇIKARDINIZ MI?

Melbourne Gerçekleri Volume 2

Ayakkabılarınızı mı çıkarırsınız, galoş mu alırsınız?

AVUSTRALYA GÖÇMENLIK BASVURUSU

Türkiye Tatili Sonrası Avustralya’ya Dönüş

Volunteer’lik ve Anglosakson Yabancılasması

Turuncu Balık

Muscat'ta Yeni Eve Taşınma Macerası